Σχολείο

Για να δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου μας, όπως αυτό διαμορφώνεται από 15/04/2024 έως και 19/04/2024 πατήστε εδώ.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

Το Γ.Ε.Λ. Νέας Χαλκηδόνας διοργανώνει την Παρασκευή 19 Απριλίου και ώρα 10:00 π.μ. στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας εκδήλωση στο πλαίσιο του προγράμματος "Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου" για την ημέρα της Ευρώπης. Η εκδήλωση θα είναι αφιερωμένη στο περιβάλλον και χωρίζεται σε δύο μέρη. Στο πρώτο μέρος (διάρκειας περίπου μίας ώρας) θα παρακολουθήσουμε την ενημερωτική δράση με βασικό ομιλητή τον κ. Όθωνα Καμινιάρη, βοηθό ερευνητή στο πρόγραμμα βιώσιμης ανάπτυξης του ΕΛΙΑΜΕΠ (Ελληνικό Ιδρυμα Ευρωπαϊκής και Εξωτερικής Πολιτικής) με θέμα "Κλιματική αλλαγή και Ευρωπαϊκή Πράσινη Συμφωνία". Στο δεύτερο μέρος η καλλιτεχνική-μουσική ομάδα του σχολείου μας θα παρουσιάσει ένα μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στο περιβάλλον, στο οποίο μάλιστα περιλαμβάνεται και ένα πρωτότυπο δικό μας τραγούδι.

Στην εκδήλωση έχουν προσκληθεί και εκπρόσωποι της δημοτικής αρχής.

εικόνα πρόσκληση

Tο ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου μας τροποποιείται από 08/04/2024 έως και 12/04/2024. Για να δείτε το νέο πρόγραμμα πατήστε εδώ.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 30 guests και κανένα μέλος