cclass

Εκπαιδευτικό υλικό, εργασίες, ασκήσεις,  χρήσιμοι σύνδεσμοι και ανακοινώσεις για τα μαθήματα της Γ' τάξης του Λυκείου.

Το εκπαιδευτικό υλικό ΑΣΥΓΧΡΟΝΗΣ τηλε-εκπαίδευσης έχει μεταφερθεί σε ηλεκτρονικές τάξεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Για τα μαθήματα κλειστού τύπου απαιτείται εγγραφή από τους μαθητές. Όσοι μαθητές έχουν ήδη αποκτήσει λογαριασμό στο Π.Σ.Δ  μέχρι και τις 30/03/2020, εγγράφονται σταδιακά από τους καθηγητές τους, στις ψηφιακές τάξεις. Απαραίτητη προϋπόθεση  είναι να έχει προηγηθεί σύνδεση του μαθητή στο eclass.sch.gr με το λογαριασμό του στο Π.Σ.Δ.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ : Οι χρήστες του Π.Σ.Δ, με την εγγραφή τους, αποκτούν e-mail στο οποίο μπορούν να έχουν πρόσβαση μέσω του webmail.sch.gr, χρησιμοποιώντας το username και password που έχουν στο Π.Σ.Δ. Οι μαθητές μπορούν να ελέγχουν το e-mail αυτό για πιθανά μηνύματα από τους καθηγητές τους.

Οι μαθητές που έχουν εγγραφεί στο ΠΣΔ πρέπει να συνδεθούν στο  eclass.sch.gr τουλάχιστον φορά με το λογαριασμό τους, ώστε να μπορεί να γίνει η εγγραφή τους στα τμήματα που τους αφορούν, από τους εκπαιδευτικούς.

Πατήστε τον σύνδεσμο για να μεταφερθείτε στις ηλεκτρονικές τάξεις του σχολείου.

Επιλεγμένο υλικό ασύγχρονης τηλε-εκπαίδευσης μπορείτε να βρείτε και στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, στους συνδέσμους παρακάτω :

Μάθημα
 Σύνδεσμος σε υλικό
Μαθηματικά Προσανατολισμού ΘΣΓ1 Οδηγίες link, chain, url, web, permalink, web address icon

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 54 guests και κανένα μέλος